Terapia wisceralna

Manipulacje trzewne to delikatna, praktyczna terapia manualna stosowana, aby pomóc narządom wewnętrznym (trzewiom) płynnie przesuwać się w ciele. Twój osteopata lub fizjoterapeuta może zastosować tę technikę w leczeniu bólu brzucha, zaparć, skurczów, niestrawności i wielu innych. Twoje narządy wewnętrzne są otoczone tkanką łączną, która utrzymuje je w ciele. Zdrowa tkanka łączna powinna się łatwo poruszać, aby narządy mogły ślizgać się po sobie podczas rytmu oddechowego i w trakcie ruchów  tułowia. Tkanka łączna powinna być na tyle luźna, aby żołądek rozszerzał się podczas jedzenia, płuca otwierały się i przyjmowały powietrze, a jelita kurczyły się i rozluźniały, aby przenosić odpady do okrężnicy.

Usztywniona  lub zapalna tkanka łączna utrudnia te małe, ale znaczące ruchy. Powoduje to dyskomfort i dysfunkcję trzewną i może prowadzić do ograniczonego ruchu i bólu w innych częściach ciała.

Tkanka bliznowata i zrosty w ciele.

Twoje wnętrzności klatki piersiowej i brzucha kontrolują oddychanie, trawienie, układ odpornościowy, układ rozrodczy i odpowiedź hormonalną. Ludzkie ciało to złożony system z wieloma połączonymi ze sobą podsystemami, które współpracują ze sobą, aby pomóc Ci się rozwijać. Kiedy jeden z tych systemów jest w jakikolwiek sposób zagrożony, ciało rekompensuje to.  Zapalenie spowodowane chorobą lub urazem może zagęścić i zacieśnić sieć powięziową, która wspiera pobliskie narządy. Jeśli organ zostanie przesunięty z powodu określonego urazu, takiego jak upadek, może „utknąć”, powodując ograniczenia w ruchu i dysfunkcję narządu.

Operacje – w tym cesarskie cięcie , skutki uboczne leków lub chemioterapia mogą również powodować zrosty w trzewiach. W miarę gojenia się blizny pooperacyjnej tkanka łączna podtrzymująca skórę może zacząć wiązać się z głębszymi tkankami, tworząc wzór ograniczenia, który może sięgać daleko poza pierwotne nacięcie.

Wykazano, że manipulacja trzewna jest skuteczna w przypadku wielu zaburzeń i problemów zdrowotnych. Osoby doświadczające dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego, nerwowego, naczyniowego , oddechowego, trawiennego i limfatycznego mogą odnieść korzyści z manipulacji trzewnej. Manipulacja trzewna to delikatny ucisk, który może przypominać rozciąganie lub lekki ucisk w jamie brzusznej. To rozciąganie i ściskanie może powodować łagodne ciepło lub mrowienie w obszarze z powodu zwiększonego przepływu krwi.

Istnieje bardzo niewiele przeciwwskazań do manipulacji trzewnej. Niektóre z tych przeciwwskazań obejmują infekcję, stan zapalny i oznaki niedawnego urazu. Nasi wyszkoleni terapeuci dokładają wszelkich starań, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Ponieważ manipulacja trzewna może być stosowana w leczeniu tak wielu różnych schorzeń, manipulacja trzewna jest korzystna dla większości dorosłych i czasami dzieci. . Nasze codzienne życie i okoliczności często mogą z czasem powodować ograniczenia tkanek i brak równowagi ciała. Manipulacja trzewna odnosi się do tych ograniczeń i braku równowagi oraz promuje uzdrowienie ciała.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ

Komu pomagamy