Osteopatia w bólach szyi

Prawie wszyscy ludzie znają bóle szyi i karku. Szczególnie ten problem dotyczy tych, którzy spędzają dużo czasu przy komputerze, siedząc przez 8-10 godzin w biurze lub w domu. Ból może być silny  i odczuwalny w całej tylnej części szyi. Może być ostry podczas obracania głowy w dowolnym kierunku lub może być tak silny, że głowa jest unieruchomiona w wymuszonej pozycji.

Kiedy pojawia się ból szyi?

Ból szyi może pojawić się w następujących przypadkach:

– ciało znajduje się w niewygodnej pozycji podczas snu;

– stojąc / siedząc na przeciągach;

– ciężki wysiłek fizyczny lub napięcie mięśni na siłowni;

– w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku;

– przepuklina międzykręgowa;

– napięcie w układzie zębowo-szczękowym  np. po wizycie u dentysty itp.

Osteopatia jako metoda leczenia bólu szyi.

 W przypadku bólów szyi zwykle nie spieszymy się z  udaniem się po pomoc do specjalisty, lecz zaczynamy leczenie w domu za pomocą okładów, maści, nie rozumiejąc przyczyn bólu.  Rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy osteopaty.

Osteopatia to unikalna metoda, która pomaga:

– ręcznie zdiagnozować  całe ciało;

– zidentyfikować prawdziwe przyczyny choroby;

 – wyeliminować znalezione naruszenia za pomocą delikatnych, bezbolesnych technik.

Leczenie osteopatyczne jest zaprojektowane w taki sposób, aby ręce osteopaty oddziaływały na wszystkie ogniwa łańcucha zaburzeń w organizmie. Likwidowane są miejscowe dysfunkcje na poziomie kręgosłupa, naprężenia narządów wewnętrznych, rozluźnienie więzadeł i powięzi oraz przywrócenie globalnej równowagi całego organizmu. Wszystko to prowadzi nie tylko do zniknięcia samego bólu, ale także do rozwiązania prawdziwych przyczyn, które go spowodowały. Oznacza to, że efekt leczenia nie jest krótkotrwały, jak przy przyjmowaniu leków przeciwbólowych, ale zwykle długotrwały.

Bardzo ważne jest, aby nie tracić czasu i w porę zwrócić się do osteopaty. Uzyskanie pomocy  we wczesnych stadiach problemu jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż w przypadkach zaniedbanych.

Sprawdź inne wpisy