Osteopatia i choroby laryngologiczne

Narządy laryngologiczne zapewniają żywotną aktywność ludzkiego ciała. Dzięki nim możemy oddychać ogrzanym, oczyszczonym powietrzem i czuć wszystkie otaczające nas zapachy. Gardło jest przewodnikiem powietrza i pokarmu, narzędziem generowania głosu i magazynem ważnej części układu odpornościowego (migdałków).

Uszy umożliwiają człowiekowi słyszenie, a znajdujący się w uchu wewnętrznym aparat przedsionkowy odpowiada za prawidłową pozycję i czucie ciała w przestrzeni.

Choroby laryngologiczne – przyczyny

Wielu rodzicom znane są sytuacje, w których dzieci często cierpią na powszechne choroby górnych dróg oddechowych: naczynioruchowy nieżyt nosa, zapalenie zatok, powiększenie migdałków.

Z reguły leczenie odbywa się za pomocą kropli zwężających naczynia krwionośne, leków przeciwhistaminowych, zabiegów fizjoterapeutycznych a czasem również zabiegów operacyjnych.  Należy zauważyć, że po długotrwałym stosowaniu środków zwężających naczynia błona śluzowa nosa ulega uszkodzeniu, co znacznie ogranicza czas ich stosowania (od jednego do dwóch lub trzech tygodni). Jednak nie wszyscy wiedzą, że istnieje skuteczny sposób leczenia chorób laryngologicznych – osteopatia.

W jaki sposób osteopatia jest powiązana z chorobami laryngologicznymi?

Warto wiedzieć, że jedną z możliwych przyczyn rozwoju przewlekłych chorób ucha, nosa i gardła jest upośledzony odpływ żylny występujący na tle urazów kości twarzy w wyniku urazu porodowego, upadku na twarz , złamania kości nosowych, a także zaburzenia autonomicznego układu nerwowego.

Ośrodki układu wegetatywnego zlokalizowane w mózgu i wzdłuż kręgosłupa są adapterami organizmu człowieka do środowiska zewnętrznego. Ponadto w okolicy pierwszego, drugiego i trzeciego kręgu szyjnego znajdują się zwoje, od których zależy stan błony śluzowej.

Teraz staje się jasne, że nawet niewielkie uszkodzenie górnego odcinka szyjnego kręgosłupa narusza błonę śluzową nosa, w wyniku czego zaczynają się rozwijać choroby laryngologiczne.

Leczenie chorób laryngologicznych za pomocą osteopatii

Osteopatia jest w stanie poradzić sobie z wieloma schorzeniami, w tym z zaburzeniami oddychania, słuchu, węchu. Specjalista osteopatii eliminuje nie tylko objawy, ale także przyczyny, które sprowokowały rozwój zapalenia ucha, zapalenia zatok, nieżytu nosa i zapalenia zatok.

Kiedy człowiek powraca do możliwości słuchania dźwięków świata i wdychania aromatów i zapachów, jego świat wypełnia się nowymi doznaniami i kolorami.

Specjalista za pomocą określonych manipulacji, jakie zapewnia metoda osteopatii, oddziałuje na części ciała w celu likwidacji barier mechanicznych, poprawy odpływu krwi żylnej i limfy z górnych dróg oddechowych oraz normalizacji pracy autonomicznego układu nerwowego. Po pierwszej sesji pacjentka czuje się lepiej.

Leczenie osteopatyczne można prowadzić w połączeniu z przyjmowaniem leków, które zatrzymują proces zakaźny, a osteopatia eliminuje przyczyny, które wywołały patologię.

Jakie są zalety osteopatii?

Osteopatia wyróżnia się tym, że:

• jest bezpieczna;

• bezbolesna, dzięki dość miękkim i delikatnym technikom;

• stwarza możliwość niekorzystania z operacji;

• daje możliwość leczenia pacjentów bez ograniczeń wiekowych;

• krótki czas rozwiązania problemu w 8-12 sesjach;

• długotrwały efekt.

Po serii sesji osteopatycznych o nieprzyjemnych objawach można na długo zapomnieć.

Aby umówić się na wizytę: zobacz ZAPISY ONLINE

Sprawdź inne wpisy